Jau no agra vecuma Grētas ēdienkartē ir kokosriekstu produkti: sviests, piens un tagad arī manna!

Kokosriektu pienu izmantoju zupām, putrām un desertiem. Atšķirībā no citu riekstu pieniem, kokosriekstu pienam ir diezgan izteikta kokosa garša un arī gatavajā ēdienā to var just. Piemēram, tādēļ mans vīrs nav sajūsmā par zupām, kam pievienots kokospiens. Ēd tās reti un arī tikai pārbaudītas vērtības.

Es visbiežāk kokosriekstu piennu izmantoju vārot Grētas brokastu putras (pusi uz pusi ar ūdeni), bet esmu gatavojusi arī pankūkas ar šo pienu.Kokosriekstu pienu (no bundziņas) var arī putot. Es to neesmu darījusi, bet Linda (no www.lindasvirtuves.lv) gan.

Es pērku kokosriekstu pienu bundziņās un arī tetra pakās, bioloģiski sertificētus produktus. Skatos, lai tetra paku pienam nebūtu klāt pievienots cukurs.

Šeit dažas receptes no arhīva ar kokospienu:

Broksatu auzu pārslu putra

Kokospiena un laima pankūkas

Saldo kartupeļu zupa ar kokospienu

Kokosriekstu sviests (eļļa) un kokosriekstu mannā ir divas atšķirīgas lietas. Taču abas man ir ļoti mīļas un nu jau kļuvušas par nepieciešamību virtuvē.

Kokosriekstu sviestu lietoju gatavojot brokastu putras (pievienoju gatavām putrām), smērējot maizītes (vislabāk uz rupjās maizes un ar tomātu), kā arī lietoju to cepot dārzeņus. Izcili gards un ļoti laba alternatīva tiem, kuri nevēlas lietot govs piena sviestu.

Esmu apkopojusi receptes no arhīva:

Krāsnī cepti dārzeņi ar kokosriekstu eļļu un saulespuķu sēklām

Ogu “crumble”

Rīsu putra ar kokosriekstu eļļu un banāniem

Kokosriekstu sviestā ceptas maizītes ar banāniem un mellenēm

Kokosriekstu mannā savukārt ir sasmalcināts kokosriekstu baltais mīkstums. To atklāju pateicoties Līgai no www.happywhispers.lv un viņas apraksts par šo produktu ir vispilnīgākais: kokosriekstu mannā.

Kokosriekstu mannā lietoju tām pašām brokastu putrām, smērēju uz maizītēm vai pievienoju mērcēm un/vai dārzeņu biezeņiem. Ļoti labi noderēs tiem, kuri aizraujas ar svaigēdāju desertiem.

Dažas receptes:

Pastinaku biezenis ar mandeļu krēmu un kokosriekstu mannā