Es varu bez liekuļošanas atzīties, ka esmu no tiem cilvēkiem, kuri pirms bērnu piedzimšanas domāja, ka maniem bērniem tiešām nekad nebūs multeņu tēmu ballītes, jo var tak izdomāt, ko stilīgāku, pinterestīgāku, "gudrāku". Tāpat es domāju, ka maniem bērniem jau nu nekad nebus apģērbi ar multeņu tēliem, kur nu vēl publiski velkami. Ha hā! Laiki iet un viss mainās, it īpaši domāšana. Ja ar apģērbiem nekas ļoti nav mainījies (apakšveļa un pidžammas gan mūsmājās ir atļautās multeņdrēbes), tad ar ballītēm  - mainījies viss!

Uz pirmo un otro dzimšanas dienu es mierīgu prātu realizēju savas vēlmes Grētas dzimšanas dienās. Attiecīgi, Zaķu balle uz 1.gada jubileju  (īss rakstiņš šeit) un Saldējuma svētki uz 2.gada jubileju (ieraksta īss, bet bija labi!). Saldējums gan, protams, bija saskaņots ar Grētu, bet tajā laikā es būtu varējusi saskaņot gandrīz jebko. Uz 3.gadiem jubilārs jau toni noteica pati - Peppa Pig Party studijā ta-dā! Un jāsaka - bija forši! Uzrīkojām Peppa Sporta dienu ar popkorna kūku un dažādām aktivitātēm (3 vārdi un 3 bildes šeit). 

Šogad Grēta jau ļoti, ļoti laicīgi (lasīt - uzreiz pēc Jaunā gada) paziņoja, ka viņa gribētu Paw Patrol jeb Ķepu patruļas ballīti. Īsti pat nemēģināju viņu novirzīt uz citām idejām, kaut pašai tādas bija, bet ļāvu, lai pati izdzīvo un sadzīvo ar savu ideju. Diezgan laicīgi Grēta arī paziņoja, ka dzimšanas diena būtu istā diena, kad rīkot pārgājienu, tādu īstu ar mugursomāma, pikniku un kājām iešanu pa mežu. Es visādi mēģināju šīs divas vēlmes apvienot, bet septembris ir tik mānīgs laiks (te lietus, te pirmais slapjais sniegs, te svelmaina saule vai ledains vējš), ka beigās atmetu domu par pasākumu ārā un koncetrējos uz pasākumu iekštelpā. 

Var jau piekrist tiem, kuri saka, ka nav nepareizu laikapstākļu, ir tikai nepareizs apģērbs. Jā, es arī tā mēdzu teikt, bet ja godīgi - tad iedomājoties vairākus bērnus mežā, ar kuriem kopā ir vecāki un  lielākajai daļa mazie brāļi vai māsas (no kuriem liela daļa nestaigā vēl), iedomājoties iespējamo lietu, lietus un ratu plēves, te virsū, te noņemt, te saslapināties, te sakarst, te atdzist...ai, man vienkārši tam šogad nebija ne spēka, ne jaudas. Māte nokaunies, tas saucas! (es nokaunos, jā!). 

Tad nu, ar Grētu izrunājām un kopīgi nolēmām, ka mazliet aizņemoties iepriekšējā gada ballītes tēmu, rīkot svētkus lielā sporta zālē, šī gada ballīte būs Ķepu patruļas treniņnometne. Jo neviens, neviens glābējs nevar doties misijā, ja nav kārtīgi trenējies! Šis aizgāja, jubilārs ar sajūsmu pieņēma un tā pārgājiens mežā kļuva par aktīvu sestdienu sporta zālē. Un mērfija likums - laiks ārā bija labs, par spīti prognozētajam negaisam. Visam bonusā - Grēta foršā suņu patruļas t-kreklā ieģērbusies!

Kad tēma ir izvēlēta, tad jādomā par ielūgumiem un par to, ko darīt ballītēs. Par to otro runājot, tad es esmu no tiem, kuri domā, ka līdz kādiem gadiem 3 bērni tīri labi iztiek ar tādu "bez programmas jeb scenārija" ballīti, bet tālāk jau gan ir nepieciešams kaut kas vienojošs pasākumam, kāds, kurš satur visu "kopā" un drusku bērnus vada. Citād ātri vien ballīte kļūst par diezgan nekontrolējamu ārdīšanos un bezjēdzīgu skraidīšanu (it īpaši iekštelpās). Vasaras ballītes svaigā gaisā ir mazliet citā situācijā.

Es zinu, no malas, iespējams, man domāšana reizēm līdzinās omīšu domāšanai, bet tā nu tas ir. Tādēļ, ļai svētki būtu izdevušies, lai mani nervi būtu saglabāti, kā arī, lai citu bērnu vecākiem būtu iespēja pasākumā pasēdēt un pavērot, nevis skriet pakaļ savam rezgalim, mēs ar Grētu devāmies (kopā!) uz Crossfit Jugla sporta zāli, lai vienotos par treniņprogramas sastādīšanu visiem svinētājiem. Kapēc uz turieni? Tādēļ, ka viena no Crossfit Jugla sporta zāles saimniecēm jeb trenerēm Dace (Dace Tomsone) jau ir pieredzējusi darbā ar bērniem (viņa to dara ikdienā) un viņai tas sanāk ļoti labi.*

Es zināju, ka mazie būs nodarbināti, ka mazajiem tiks atrastas piemērotas aktivitātes un, galvenais, ka man nebūs jādomā par tām aktivitātēm! Kā arī zināju, ka reti ir tāds bērniņš, ar kuru Dace neatrod kopīgu valodu. Tas nav mazsvarīgi. 

Svētku dienā par visu šo guvu tikai pārliecību un esam priecīgi, ka ballīti izvēlējāmies svinēt šādi. Sīkie leca, skrēja, spēlēja spēles un, protams, izmēģināja visu pieejamo un atļauto inventāru. Bērniem patika. Kas mani iepriecināja tā pa īstam - zāles dekorēšanu Dace bija paņēmusi uz sevi, tā teikt, un tas bija jauki. Pat pārsteigums, it īpaši lielās zīmētās tāfeles. 

Savā pārraudzībē šiem svētkiem es atstāju ielūgumus un uzkodu galdu, kā arī kūku. 

Par ielūgumiem runājot - man patīk, ja ielūgumi ir "par tēmu" un ar uzdevumu. Tad, man liekas, ir interesantāk tos saņemt. Kā arī, par darbiņu ir iespējams dabūt balviņu. Pagājušajā gadā katram ielūgumam nāca līdzi kāds no Pifes krāsojamajiem burtiņiem, kurus mājās varēja izkrāsot un svētku dienā tie kopā veidoja uzrakstu "Daudz laimes, Grēta!" un bija kā skaists dekors svinībās. 

Šogad, veidojot ielūgumus, sastādiju krustvārdu mīklu par tēmu "Ķepu patruļa". Ne daudz un ļoti viegus jautājumi par multeni un tās varoņiem. Neko sarežģītu. Un liels prieks, ka bija jau četrgadnieki, kas ne tikai zināja visas atbildes, bet tās arī paši ar savu roku sarakstīja sarakstīja. Krustvārdu mīkla kalpoja kā "ieejas" biļete ballītē, pret kuru tika piešķirta kāda no Ķepu patruļas varoņu maskām. Protams, pie maskām tika visi un es nelūdzu uzrādīt atbildes. (Raksta beigās, starpcitu, var lejuplādēt pdf dokumentu ar krustvārdu mīklu).

Maskas, ielūgumus, kā arī krustvārdu mīklas man palīdzēja izgatavot Ilze Lankovska **, kura man ir palīdzējusi ar gatavošanu visus šo gadus, kopš rīkojam ballītes Grētai un nu jau arī Florencei! Man prieks, ka ir viņa, kura vienmēr gatava izpildīt un palīdzēt man ar manām idejām un atrast labāko risinājumu. 

Mūsu mīļā ģimenes kūku cepēja Anna (lasīt - Anna Panna) šobrīd ir aizņemta ar krietni svarīgāku uzdevumu. Kamēr mazais bebis aug, tikmēr kūku lūdzu Annas kolēģei Līvai, bet par dekorācijām parūpējās pati Grēta. Izmantoja pati savas Paw Patrol mantiņas. Es šogad pievēru acis uz "pieklājības normu ignorēšanu" un beigās ļāvu mazajiem kūku notiesāt tāpat negriežot. Visvairāk par to priecājās jaunākie pasākuma dalībnieki. #badmombadmom

Kas attiecas uz svētku galdu - šogad pavisam vienkārši, bet bija, man liekas, tieši tas, kas vajadzīgs. Izmantojot pazīšanos, sarunāju kādā foršā ēdnīcā, lai pagatavo rosolu (īstu un,jā, ar "o"), sacep mazajiem mini karbonādītes un kotletītes, kā arī pagatavo lielu trauku ar "slapjajiem" gurķiem. Un ja vēl ciemiņi atnes eklērus! Izcili. 

Vienvārdsakot, ballīte bija un ballīte jubilāram patika. Tas pats galvenais. 

* Visu par ballītēm sporta centrā, kā arī par bērnu sportošanu, jautā Dacei pa tiešo! 

** Ja vēlies Ilzes kontaktus, dod ziņu!