Man prieks, ka Grēta ēd gana tīri un redzētie skati (man jau liekas, ka tikai Amerikāņu filmās), ka ēdiens ir visur gan uz bērna, gan uz mēbelēm mūsu mājas nav piedzīvoti. Vēl lielāks prieks, ka jau 10 mēnešu vecumā viņa iemācijās pati lietot dakšiņu un karotīti (tas jau cits stāsts, kā mums tas izdevās). Šobrīd (11 mēneši) mazā ēd gan pati, gan ar manu palīdzību, jo, lai gan procesu saprot ļoti labi, tik raiti patsāvīgā ēšana vēl neiet un pat nemēģinu to vēl prasīt no viņas. Galvenais, lai nezaudē prieku ēst patstāvīgi. Un, protams, pie ēdamgalda bez laces neiztikt un kopš ēd pati, laci vajag mazliet lielāku.

Mēs jau no paša sākuma ēšanai mājās lietojam laci, kas nav no auduma, jo to ir vieglāk kopt. Mums ir vairākas skaistas laces no īpašā materiāla, ko es laikam nosauktu par “vaskadrānu” jeb kautko no tās sērijas! Respektīvi, viegli māzgājama, ūdens necaurlaidīga un izmērā pietiekoši liela, kā arī ar kabatiņu (Grēta šad tad tur apzināti ieliek gardumus un pataupa vēlākam laikam :)). Vienīgi restorānu apmeklējumiem mums ir skaistas, košas audumu laces – nu tā, lai eleganti.

Kad biju Stoholmā, iegādājos vēl vienu palīgu tīrai ēšanai – vairs ne laci, bet priekšautu/jaciņu. Šī noder šobrīd, kad viņa ēd pati un mēģina pati ēst pilnīgi visu. Nav jābaidās ne putra dot, ne biešu zupu piedāvāt patsāvīgai ēšanai . Šim priekšautiņam ir arī uzliekamas un noņemamas rociņas, tādēļ tā būs ideāla arī tad, kad meita ķersies pie krāsu bundžām un otām.

Materiāls ir viegli gumijots, tādēļ viegli kopjams un mazgājams.

Ar mērķi šo iegādāties, esot Stoholmā bijām veikalā, kas piedāvā BabyBjorn produkciju (kas man liekas ir viens no labākajiem bērnu preču (praktisko) zīmoliem) un kuru klāstā arī ir šādi priekšautiņi dažādās krāsās. Tomēr mūsu priekšautiņu izvēlē šoreiz uzvarēja cits zīmols – SootheTime, ko atradām tajā pašā veikalā. Tieši dēļ noņemajamām rociņām un kabatiņu priekšā.

soothetime_langarmad_haklapp_ljusrosa-22496517-296207531-

 

Photo: www.google.com

Šim zīmolam ir arī interneta veikals, kur var atrast daudz dažādu labu lietu gan ēšanai, gan bērna vannošanai un arī ceļošanai: SootheTime

Unknown