Pagājušajā nedēļā laiks aiz loga bija tāds pilnīgi nekāds! Ne īsti silts, ne auksts, ne saulains, ne lietains. Kašķīgs laiks. Lai pasteidzinātu pavasari un vasaru, ir vērts paplānot brīvdienas. Tā vienmēr laba ideja. Mēs ar Grētu jau domās esam savā #laukudzīvevasarā un #Grētadzīvolaukos ritmā, jo maija beigās parasti sakravājam somas un prom uz "laukiem" pie jūras. Šogad izmaiņas programmā nav paredzētas. Grēta (nu, mamma, tehniski) rakstīs iesniegumu vadībai, "ņems atvaļinājumu" no dārziņa un vasaru pavadīs brīvajā režīmā. Par to, kā mums gāja pagājušajā vasarā, var lasīt šeit. *

Vasara ir arī tas laiks, kad mēs - Kalniņi - kopā paceļojam tuvāk vai tālāk prom no mājām. Šī vasara nebūs izņēmums. Pirmais tuvais ceļojums būs pagājušajā gadā neizpildītā misija "Lotes parks" (ja vēlies, lasi šeit, kapēc pie Lotes netikām) un tad mums brīvdienas turpinās tepat Pāvilostā kopā ar draugiem. Par tālāko - laiks rādīs.

Šoreiz nerakstīšu par kādu no mūsu ceļojumiem, bet piedāvāju mazu Eiropas bērnu izklaides parku izlasi un informācijas apkopojumu. Varbūt kādam noder plānojot savu vasaras ceļojumu. Grēta sāks ar Loti tepat kaimiņos, Igaunijā. Līdz šim Grētas kontā ir tikai mūsu pašu Latvijā esošais bērnu parks Ventspilī (nevar jau īsti salīdzināt ar lielajiem Eiropas parkiem, bet kopā ar jūru, ūdens parku, nav arī nemaz ne sliktāk). Francijas dienvidos esošo parku Marineland pagājušajā gadā vēl neapmeklējām, jo bija tik daudz ko citu darīt un nu jā...es vasaras ceļojuma rakstā minēju kādēļ neapmeklējām to parku (šeit).

Tātad, Eiropas izklaides parki bērniem (pagaidām 5), tādiem mazākiem bērniem.  Man jau liekas, ka piemēroti ikvienai gaumei! Bērnam patīk Lego? Peppa Pig? Mumins? Džnugļi un ūdens? Visām gaumēm un dažādās valstīs. Protams, ir vēl daudz citi, ko neiekļāvu šajā paplašinātajā izlasē, jo likās jau visiem zinām (saraksts zemāk), biežāk dzirdēti. Katrā gadījumā, plānojot ceļojumu ar Grētu, šie ir tie parki uz kuriem skatītos.

Visdrīzāk un noteikti ir tādi parki, ko neesmu minējusi, bet kas ir ļoti fieni tieši mazākiem bērniem, tādēļ, droši papildini un komentē.

"Lotes zeme" jeb "Lottemmaa", Pērnava, Igaunija 

Lottemaa+seikluspark.Adventure+park

Šis parks apmeklētājiem tiek atvērts 11. jūnijā un visai informācijai par parku visvieglāk sekot līdzi izmantojot sociālos tīklus (Facebook - "Lotes zeme") un ieraksti ir latviešu valodā, starpcitu. Arī "Lotes zemes" mājas lapā ir ne tikai igauņu un angļu, bet arī latviešu valodā. Vecākiem iesaku sekot līdzi informācijai, ka nesanāk tāda izgāšanās kā mums :). Šajā parkā mēdz būt arī privāti jeb slēgtie pasākumi, kad parks ir ciet.

Pašā parkā var atrast visus Lotes stāsta varoņus un izstaigāt visas tās mājas, kas redzamas Lotes grāmatās un filmās. Šeit ir arī piedzīvojumu parks mežā, kur atrakcijas ir ne tikai mazākiem, bet arī lielākiem bērniem un vecākiem. Kā jau visos parkos - ir arī suvenīru veikals un kafejnīcas (kopumā 4, no kurām vienu apsaimnieko latviešu "Kārums").

Jaunās 2016. gada cenas un programma vēl nav pieejamas. Dzīvnieki nav atļauti. Jārēķinās, ka no stāvvietas līdz parkam ir gabaliņš, ko iet ar kājām.

Mājas lapa: http://lottemaa.ee

Foto no www.visitestonia.com

Mumina pasaule jeb Moominworld, Naantali, Somija

Mumins

Arī šis parks vārtus apmeklētājiem vērs 11. jūnijā, bet biļetes var iegādāties jau tagad (27 Eur pērkot internetā, 28 Eur pērkot pie ieejas). Var iegādāties arī 2 dienu biļetes, bet mazajiem līdz 2 gadi ieeja bez maksas.

Tiem, kuri ir lasījuši vai zina Mumina grāmatas, diezgan ātri, palasot mājas lapā programmu un pieejamās atrakcijas, sapratīs kas ir kas. Bet isumā - ir gan īstā Mumina māja zilā krāsā ar sarkano jumtu, gan Mumina tētis ar lielo melno cepuri, gan Snufkina nometne un Snorkes darbnīca, kā arī pludmale. Ir arī piedzīvojumu sala, kur var kāpt klintīs un meklēt dārgumus. Dienas laikā ir arī izrādēs, bet programmai vislabāk sekot līdzi mājas lapā. Protams, parkā ir arī suvenīru veikals, kā arī saldumu bode, Mumina pasts un fotostudija, neaizmirstot arī vairākas dažādas tematiskas kafejnīcas.

Ja ir vēlme parkā pavadīt vairākas dienas, tad turpat līdzās ir arī vairākas bērniem/ģimenēm draudzīgas nakšņošanas iespējas (viesnīcas / spa).

Starpcitu, mājās lapā ir arī sadaļa, kur vari sagatavoties dzimšanas dienai par un ap Mumina tēmu. Parkā ar var skaisti svinēt, ja vēlies.

Pēc māsas ģimenes pieredzes, visērtākā un patīkamākā nokļūšana šajā parkā bija braucot ar auto uz Tallinu un tad ar prāmi pārceļoties uz Somiji. Bērniem interesanti un viņi pat šo ceļojumu iepriekš neieplānoja. Tik skaistā vasaras ceturtdienā iesēdās auto un devās garajā nedēļas nogalē. Mājas lapā ir arī vesela sadaļa ar informāciju, kā ērtāk uz parku nokļūt.

Mājas lapa: www.moominworld.fi

Foto no www.moominworld.fi

Lego zeme jeb Legoland, Billund, Dānijā vai Gunzburg, Vācijā (starp Štrutgarti un Minheni)

Screen Shot 2016-04-25 at 12.38.17

Par šo, iespējams un laikam, jau visi ir dzirdējuši, jo popuparitātes ziņā domāju ka Lego zeme neatpaliek no slavenās Disnejlendas (ko šajā sarakstā es pat apzināti neesmu iekļāvusi). Šeit ir viss, ko var iedomāties un kas saistās ar Lego - sākot no Duplo zemes pašiem mazākajiem un beidzot ar lielajām galvu reibinošajām atrakcijām ar amerikāņu kalniņiem un karuseļiem. Ir arī kino, teātris un pat akvāriji un kas tik vēl ne. Kā visiem parkiem - mājas lapa ir pārbagāta ar informāciju un padomiem, lai labāk saplānotu ceļojumu uz šo parku.

Pēc māsas ģimenes un manu vecāku (uz parku devās ar manu jaunāko māsu, ar kuru man ir padsmit gadu starpības) pieredzes, vislabāk uz šo parku ir doties uz vairāk kā vienu dienu un visu izstaigāt lēnā garā un mierīgi. Runājot ar bērniem - man palika iespaids, ka šī parka apmeklējums ir pat spēcīgāk atmiņā iesēdies kā slavenā Disnejlenda (Eiropas). Vācijas un Dānijas parki ir līdzīgi, bet tomēr ar atšķirīgām izklaides iespējām. Līdz ar to, jāizpēta uz kuru labāk gribas doties.

Par biļetēm - parks atvērts visu gadu un biļetes iegādāties var internetā. Vienas dienas vai 2 dienu. Jo agrāk pērc, jo izdevīgāk. Īstiem parka mīļiem iespēja iegādāties gada abonomentu (Vācijā). Dānijas parks piedāvā kopējo biļeti (Be Happy Pass), kas nodrošina pieeju arī citām pilsētas (ārpus Lego zemes) atrakcijām un izklaidēm.

Kā visos parkos - papildus atrakcijām ir arī veikali, izrādes, kafejnīcas un viss, ko var iedomāties. Nakšņošanas iespējas ir uzskaitītas mājas lapās un ir iespēja iegādāties arī "package" jeb ceļojumu paketes, kur ir gan parka apmeklējus, gan viesnīca, gan transports.

Mājas lapas:

Dānijas Lego zeme: www.legoland.dk un Vācijas Lego zeme: www.legoland.de

Foto no www.legoland.de

Peppa Pig parks jeb Peppa Pig World Hampshire, Anglija 

PP1715

Šo vēl nevar Grētai atklāt! Bērns vairs par neko citu nedomātu! Peppa Pig šobrīd ir absolūti topā un visi varoņi vienlīdz mīļi. Domāju, ka šī parka apmeklējumu atstāsim krustmātes ziņā, lai aizved Grētu izklaidēties.

Peppa Pig parks ir liela ģimenes izklaides parka Paultons Family Theme Park sastāvdaļa, tādēļ Peppa Pig nav vienīgais, ko šeit redzēt un darīt.

Tiem, kuri zina Peppa Pig būs viegli orientēties mājas lapas aprakstā. Parkā ir gan Peppa vectēva vilciens, slavenā PapaPig mašīna un Džordža dinozaura atrakcija. Tāpat ir iespēja satikt visus varoņus, gan Peppu un viņas ģimeni, gand draudzeni aitu Sūziju un zebru Zoe.

Peppas multene man liekas ļoti mīļa, smieklīga un arī patiesa. Vieglā angļu vai franču (šīs ir 2 valodas, kurās Grēta Peppu skatās) valodā un īstenībā jau tagad diezgan daudz vārdiņus no šīm multenēm iemācijusies kaut skatās ne katru dienu .

Peppa Pig parks atvērts no Marta līdz Oktobrim katru dienu un tad līdz decembrim jāskatās, kad vaļā un kad slēgts. Biļetes iespējams iegādāties mājas lapā un ir arī piedāvājujmi vairāku dienu biļetēm, kur iekļauta nakšņošana utt.

Mājas lapa ir bagāta ar informāciju līdz ar to plānošana ir diezgan viegla.

Mājas lapa; peppapigworld.co.uk

Foto no peppapigworld.co.uk

Asteriksa Parks jeb Parc Asterix, Parīze (30 km no Parīzes), Francija

Kurš nezina franču varoņus Asteriksu un Obeliksu? Smieklīgi tipiņi, kuri man patīk. Grēta ir tā tikai mazliet iepazinusies ar viņiem, bet arī viņai liekas diezgan smieklīgi. It īpaši resnais Obeliks ar mazo sunīti.

Atrakciju parks atrodas tikai 30 km no Parīzes un ir daudzu franču bērnu iemīļots. Kā jau frančiem, parka mājas lapa ir mazliet haotiska, bet informācija ir un, ja nepieciešams, arī angļu valodā (jārullē uz pašu leju, tad var nomainīt valodu. Neloģiski, piekrītu!).

Starpcitu, mājas lapā šobrīd ir akcija piedāvājumiem un ir iespēja iegādāties "īpašas" ieejas biļetes vairākām dienām: gada biļeti, ieejas biļeti, kur bērniem līdz 7 gadi ir bezmaksas apmeklējums un biļetes, kur bērniem līdz 12 gadiem ir bezmaksas apmeklējums. Jāizlasa tikai īpašie nosacījumi.

Atrakcijas ir piemērotas visai ģimenei, bet mājas lapā ir skaidri norādīts arī atrakcijas mazākiem un lielākiem bērniem (parasti pēc auguma izmēra skatās). Kopumā šeit ir 39 atrakcijas un vismaz 10 der arī bērniem zem 6 gadiem (piemēram, Disnejlendā mazajiem zem 5 gadi, pat 6 bieži vien ir vilšanās, ka netiek ielaisti). Pati parka teritorija ir sadalīta vairākās daļās: Ēģipte, Senā Roma utt. Ir gan ūdens atrakcijas, gan karuseļi un kalniņi.

Parka teritorijā ir arī vairāki restorāni, veikals, izrādes un izklaides pasākumi. Viss, kas kārtīgam parkam pienākas.

Par biļetēm - iespēja iegādāties mājas lapā. Bērniem līdz 3 gadi ieeja bez maksas. Vienas dienas vai vairāku dienu biļetes, ar vai bez nakšņošanas iespējām. 200 m no paša parka ir arī tematiska viesnīca. Iespēja palikt arī citās, apkārt esošajās.

Mājas lapa: www.parcasterix.fr

Foto no www.parcasterix.fr

Playmobil Fun Park, Zirndorf, Vācija

02 FunPark_Entrance

Man liekas, ka mazliet līdzīgs Lego parkam, tikai ar atrakcijām un izklaidēm, kas piemērotas mazliet mazākiem bērniem. Pēc mājas lapas spriežot vizuāli vismazāk iespaidīgais parks, bet izskatas, ka ir tiešām daudz atrakciju, spēļu laukumu un izklaides iespējas tieši mazākajiem un viss par viņiem labi zināmām tēmām un tēliem (Playmobil rotaļlietas).

Tiem, kuri plāno parku apmeklēt ilgāk kā vienu dienu, iespēja nakšņot parkā esošajā apartamentu viesnīcā, kas esot īpaši ģimenēm ar bērniem piemērota (piemēram, plašas istabas 38 m2 lielumā, iekārtotas tieši ģimenēm).

Biļetes iespējams iegādāties mājas lapā, bērniem līdz 3 gadiem ieeja bez maksas. Atšķirībā no citām parku mājas lapām, šī mājas lapa ir vismazāk interesanta un tāda novecojusi, bet informācija ir diezgan bagātīga. Atvērts visu gadu.

Mājas lapa: www.playmobil-funpark.de

Foto no www.playmobil-funpark.de

Citi izklaides un atrakciju parki Eiropā uz kuriem vērts doties:

Europa Park, Vācija, www.europapark.de. Milzīgs parks ar dažādām iekštelpu un āra aktivitātēm, ūdens atrakcijām, karuseļiem, amerikāņu kalniņiem, kino utt.utjp.

Futurscope, Francija, www.futurscope.com. Arī milzīgs parks ar dažādām gaumēm piemērotām atrakcijām, izklaidēm, izrādēm un šoviem. Atrakcijas sadalītas "spēcīgāku emociju" cienītājiem un mierīgāku izklaižu piekritējiem. Šis ir ievēlēts kā 2015.gada tūristu iecienītākais parks (pēc Tripadvisor datiem).

Disnejlenda, Francija, www.disneylandparis.com. Laikam jau bez komentāriem. Ja gribas satikt Minniju, Mikiju un Donaldu Daku, tad visi ceļi ved uz Disnejlendu. Man liekas (pēc personīgās pieredzes), ka ar mazajiem ir vērts doties ne agrāk kā par 5 gadiem (tā lai atceras piedzīvojumu) un ja iespējams, tad palikt viesnīcā kādā, kas ir tieši pie parka vai vēl labāk pašā parkā (viena un rozā pils viesnīca, kur ikdienu staigā un "dzīvo" visi Disneja zināmākie varoņi). Man pašai Disnejlendā vislabāk patika tieši visu multeņu varoņu parādes, kas ir vairākas reizes dienā. Tās visiespaidīgākās. Lielākiem vēl interesantāks varētu būt blakus esošais Walt Diseny Studio Parks, kur ir vairāk lielākiem domātas atrakcijas, kino, izrādes utt. Ak jā, un vēl informācija, ko parasti nesaka, bet visi Francijā zina - parks ir uzbūvēts tādā teritorijā, kur dīvainā kārtā ir "galēji" laikapstākļi. Ja ir karsts visur, tad tur cepinās vēl karstāk un būs sajūta, ka esi uz pannas. Savukārt, ja auksts, tad tur būs visnepatīkamākais, brāzmainākais un asākais vējš un lielākais sals. Biļetes var pirkt mājas lapā, Parīzes Disnejveikalā vai tur uz vietas. Ērtāk braukt ar vilcienu klasisko no Parīzes kā ar speciālajiem busiem. No lidostas - speciālie reisi visizdevīgākie.

Jungle Park, Spānijawww.junglepark.es. Vairāk zoodārzu kategorijā kā izklaides parku, bet paralēli dzīvniekiem, šeit ir arī dažādas atrakcijas lielākiem bērniem ("meža kaķa" tipa un "rodeļu" tipa izklaides), kā arī parks ir savienots ar lielu akvaparku. Var iegādāties vienu biļeti.

Zoomarine, Portugālewww.zoomarine.pt. Jūras pasaules un ūdens izklaižu parks. Pēc koncepta līdzīgs manis aprakstītajam Marineland parkam Francijā. Patiks tiem, kuru sapnis ir redzēt un iepazīties ar delfīniem un jūras pasauli.

PortAventura, Spānijawww.portaventuraworld.com. Popularitātes ziņā laikam neatpaliek no Disnejlendas. Milzīgs izklaides, ūdens un citu atrakciju, šovu un izrāžu, sporta pasākumu un izklaižu parks. Teritorija sadalīta vairākas tematiskās daļās "valstīs" un viena diena šādam parkam ir krietni par maz.

Kā jau minēju, šie ir tikai zināmākie parki, no kuriem daļu es vai kāds no manas ģimenes pazīst "pēc personīgas pieredzes", bet daļu nē. Informāciju ņēmu no mājas lapām, tādēļ katra "personīgā" pieredze kādā no šiem parkiem ir vēlama uzklausīšanai.

 * Starpcitu, vēstulē minētā rūdīšanās pierādijās arī šajā gadā - neskatoties uz to, ka Grētai šis ir pirmais gads dārziņā, viņa ir iztikusi bez slimošanas! Vienu reizi dārziņa vīrusu noķēra, bet arī to, krietni otrajā pusgadā. Rūdīties aukstā ūdeni, staigāt plikām kājām, netuntulēties drēbēs un dzert aukstu, ēst svaigu ir tā vērts!